Degustacja win w winnice.eu

Zeszłotygodniowa degustacja win w winnice.eu pozwoliła ponownie zdegustować część win tego importera i porównać z odczuciami z poprzedniej, opisanej tu https://winneokolice.wordpress.com/2015/04/17/nie-masz-wina-nad-wegrzyna/. Tym razem królował Côtes du Rhône – biały, różowy no i oczywiście czerwony, ale nie zabrakło również win węgierskich od Tibora Gala.

Nowościa na pewno francuski Viognier – wino białe, mocno mineralne i co tu dużo mówić – specyficzne. Akurat degustowana butelka potrzebowała trochę czasu po otwarciu by się ułożyć, ale po tym czasie zaprezentowała się bardzo interesująco – smaki minerałów, momentami wręcz solne mocno działały na nos i kubki smakowe. Wino wyśmienite, acz wymagające.

Syrah z Côtes du Rhône był równie udany, choć w porównaniu z degustowanymi Shiraz z Australii był bardzo wygładzony, bez tegop mocnego pazura, jakim się wina australijskie czy z RPA szczycą. Bardziej w guście naszych wyobrażeń o Francji – stonowany, wręcz subtelny.

Najciekawszy był powrót do win węgierskich od Tibora Gala. Tu zarówno Egri Bikaver, jak i Egri Csillag potwierdziły swoją klasę – trudno znaleźć wina w okolicach 30 zł za butelkę o tak rozbudowanym potencjale smakowym.

IMG_5342 IMG_5341 IMG_5340

Advertisements
Degustacja win w winnice.eu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s