Wino ze sklepu za rogiem czyli Faustino Rivero Ulecia Crianza Rioja 2012

Czy Wam się czasem zdarza, że zaraz mają przyjść niezapowiedziani goście, a w barku jak nigdy żadnego wina pasującego do kolacji? Pewnie nie – czytelnicy blogów winiarskich są na tyle zapobiegliwi, że zawsze mają jakąś butelczynę w zanadrzu. Ale teoretycznie – nie mamy wina i trzeba koniecznie, szybko takie wino kupić? Jeśli byłaby to mąka i jajka, to pewnie w sklepie na rogu, ale wino…?

No tak, a jeśli na rogu jest akurat Żabka, to niby tym bardziej. Bo w końcu ich półka z winami to osobliwa kombinacja win różnych, a szczególnie takich, do których trudno mieć zaufanie. I tu może nam się trafić niespodzianka – za 19,90 (choć czasami również w promocji) dumnie pręży się na półce reprezentant hiszpańskiego regionu Rioja – Faustino Rivero Ulecia Yellow Label Crianza Rioja 2012. Nazwa długa niczym pełne nazwisko dumnego hidalga, ale wino, szczególnie za tę cenę, całkiem smaczne.

Na pewno po otwarciu warto temu winu dać szansę na oddech. Po jakiś 20 minutach wino nieco łagodnieje – w nosie nadal lekko szorstkie, czerwone owoce połączone ze śliwką, ziół i bardzo wyraźnie wyczuwalną nutą beczkowej wanilii. W ustach pełne, zaokrąglone, przyjemne. Intensywne czerwone owoce, ślady przypraw, smak ogólnie świeży, nie przytłumiony beczką. Finisz z nutką pieprzu – długi i ostry. Wino zdecydowane – raczej właśnie do przekąsek (tapas) lub potraw mięsnych z grilla niż serów czy łagodnych sałatek.

Źródło – zakup własny w Żabce (to ten sklep za rogiem).

Jerzy Moskała

IMG_5666

Advertisements
Wino ze sklepu za rogiem czyli Faustino Rivero Ulecia Crianza Rioja 2012

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s