Gouguenheim Bonarda – Syrah Valle Escondido

Nazwisko Guggenheim kojarzy się najczęściej z wielkimi pieniędzmi, muzeami sztuki nowoczesnej (Nowy Jork czy Bilbao), natomiast znacznie mniej z winami. Butelka wina od Gouguenheim (nazwisko jak widać pisane inaczej) zainteresowała mnie ze względu na kupaż dwóch szczepów – Syrah i Bonard. Argentyńskiego wina ze szczepu Bonarda miałem już okazję spróbować i opisać (post dostępny tutaj), jednak tutaj miałem do czynienia z innym winem – nie tylko będącego wynikiem kupażu z Syrah, ale również terroir oraz wiekiem wina.

Winnica Gouguenheim Valle Escondido położona jest na południe od miasta Mendoza, blisko podnóża Andów u stóp wulkanu Tupungato. Położone wyżej, a jednocześnie nadal mocno nasłonecznione winnice, dają winogrona o mocno skoncentrowanym smaku i taki właśnie można odnaleźć w Gouguenheim Bonarda – Syrah Valle Escondido 2009.

Wino ma bardzo mocne i zaokrąglone ciało. Kolor głębokiej czerwieni przechodzącej w purpurę. W nosie wino bardzo owocowe, lekkie nuty czarnej porzeczki, jagód oraz dymu. W ostach bardzo zaokrąglone, pełne, mocno owocowy długi finisz. Bardzo smaczne i pijalne.

Wino znakomicie nadaje się do serów – najlepiej dojrzałych. Ze względu na swoje walory smakowe stanowi znakomity wybór na finał kolacji.

Zakup ze środków własnych autora.

IMG_6065.JPGIMG_6066.JPG

Advertisements
Gouguenheim Bonarda – Syrah Valle Escondido

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s