Bajoz Crianza Toro 2007

Czy lubicie stare wina? Wszyscy pewnie mechanicznie odpowiedzą, że tak. choć po tych zapewnieniach przechodząc do szczegółów okaże się, że stare wina nie mają tyle drapieżnej owocowości, co młode, że drogie itd. Ale może jednak warto?

Centrum Wina mocno, bo aż o 50% przeceniła kilka win. Wśród nich znalazło się wino z regionu Toro – Bajoz Crianza 2007. Efekt – za 27 zł można kupić wino prawie 9 letnie. Czy warto?

Wino w kolorze zdecydowanie potwierdza swój wiek. Ciemnoczerwony ceglasty kolor wskazuje na wiek dojrzały. W nosie wino daje całe spektrum zapachów – dojrzała śliwka, powidła, leśne owoce, trochę ściółki, nutki wanilii. Zapach nie atakuje nosa, trzeba się nieco wczuć w to wino, ale pokazuje swoje piękno i dojrzałość. W ustach bardzo gładkie, zaokrąglone, z długim, acz delikatnym finiszem tanicznym. Bardzo przyjemne w piciu. Zdecydowanie do dojrzałych serów lub steków.

 

Brakuje mi takich win, pełnych zadumy i subtelności. Może to kwestia kosztów – wina takie normalnie nie dostanie się poniżej 50 zł. Wyprzedawane wino jest jeszcze w dobrej formie, choć wypić je raczej warto zaraz po zakupie.

Advertisements
Bajoz Crianza Toro 2007

One thought on “Bajoz Crianza Toro 2007

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s