Costiers de Nimes z Leclerc’a

W 2004 roku wschodnia granica regionu winiarskiego Langwedocja uległa przesunięciu na zachód. Apelacja Costieres de Nimes AOC została włączona do apelacji Cotes du Rhone, bo jak twierdzili lokalni winiarze, ich wina są bliższe w stylu win rodańskich niż langwedockich.

Costiers de Nimes z supermarketu E’Leclerc na warszawskim Ursynowie całkowicie potwierdza tę tezę. Praktycznie trudno by odróżnić od podstawowych win z Cotes du Rhone sprzedawanych w innych francuskich “sieciówkach”. Lekkie, niezwykle owocowe w nosie i smaku, z przyzwoitą kwasowością, choć małą ilością tanin, stanowi świetną ofertę do lekkich potraw warzywnych czy mięsnych. Spokojnie może być wykorzystane do picia solo. I znakomite wino na start z poznawaniem świata win.

Dużo i różnie się pisze o winach z dyskontów, trochę pomijając ofertę supermarketów. To pewnie wina tych ostatnich, że ani nie potrafią dobrze zaplanować politykę sprzedaży, ani też promocji. Ewidentnie z marketingiem win supermarkety sobie nie radzą. A szkoda, bo przy odrobinie wysiłku można znaleźć całkiem niezłe wina, szczególnie z Francji.

 

Źródło – zakup własny. W końcu 18 zł za wino to nie szaleństwo. 🙂

Advertisements
Costiers de Nimes z Leclerc’a

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s