Fialhoza Douro Reserva 2013

Zawsze zastanawiałem się, dlaczego znajomi tak rzadko kupują wina w supermarketach. Rozumiem określenie – “wino supermarketowe” – raczej ma wydźwięk negatywny, ale w takim razie określenie – “wino dyskontowe” – powinno mieć wydźwięk zupełnie pejoratywny? Chyba jedynym wytłumaczeniem tej zagadki może być obraz, z jakim zazwyczaj zderza się klient działu win w supermarkecie – na małym obszarze zgromadzony zestaw wielu win, kiepsko opisanych, prawie anonimowych. Wybieranie wśród tej rzeszy win to rodzaj gry w ruletkę, szczególnie jeśli się klient spieszy.

Ale polecam chodzenie do supermarketów i analizowanie dostępnych tam. Kilka miesięcy temu w Leclercu, a klika dni temu w Auchan na Ursynowie mając nieco czasu trafiłem na bardzo ciekawe wino i to w niezwykle korzystnej cenie.

Portugalska Filhoza Douro Reserva 2013 to bardzo interesujące wino dla tych, którzy poszukują bogatych, acz zbalansowanych win. Ciało ma raczej gęste, w nosie owocowość szybko uzupełniana nutami wanilli, przypraw, a nawet kwiatów. W ustach zbalansowane owoc, kwasowość i finał niewysuszających tanin. Bardzo przyjemne i mile zaokrąglone wino.

Jak za nieco więcej niż 18 złotych – dla mnie bomba.

Źródło – zakup własny autora.

Advertisements
Fialhoza Douro Reserva 2013

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s