Modo – znakomite czerwone wino z regionu Etna

Region winiarski Etna staje się coraz popularniejszy wśród miłośników win, szczególnie tych, którzy wzrok swój kierują na Włochy i Sycylię. Główna zasługa to kombinacja uprawianych tam szczepów (najczęściej endemiczne Nerello Mascalese i Nerello Cappuccio) oraz szczególnego terroir, jakie występuje na stokach tego wulkanu. W efekcie mamy do czynienia z winami o specyficznych nutach zapachowych i smakowych, które, co nie ukrywam, bardzo mi się podobają.

Modo to wino z tego regionu, które zakupiłem w sklepie Białe czy Czerwone na warszawskiej Woli. Butelka i etykieta wyglądają solidnie, a samo wino po otwarciu oddychało ok. 1 godzinę, choć mogłoby postać nawet dłużej. Po 2 godzinach było jeszcze przyjemniejsze.

Wino ma kolor głębokiej czerwieni. Ciało średnie, a opalizujące pobłyski nadają mu pewnej lekkości. W nosie bomba zapachów – nuty malin, jeżyn i wanilii. Wszystko intensywne, ale jednocześnie poukładane, wspaniałe. W ustach długi owocowy smak z finiszem tanicznym. Wino bardzo eleganckie, dojrzałe i zaokrąglone. Niezwykle pijalne – wręcz trudno od niego się oderwać. Wino piłem do tatara wołowego i pasowało bardzo dobrze, choć smak znakomicie komponowałby się z innymi daniami mięsnymi np. z pieczoną cielęciną czy królikiem a’la zając.

Wino zakupione w sklepie Białe czy Czerwone.

Advertisements
Modo – znakomite czerwone wino z regionu Etna

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s