Wina od Płochockich

Winnica Płochockich jest jedną z bardziej znanych marek na polskim rynku winiarskim. Ta dysponująca obecnie 4,5 ha areałem upraw winnej latorośli, położona na zachód od Sandomierza winnica dostarcza wina wysokiej jakości i niecodziennych smakach. Z degustowanych w poprzednim tygodniu 7 win najbardziej przypadły mi do gustu dwa, ze względu na ich stylistykę przeznaczoną do HORECA.

Valmus 2015 to kupaż szczepów Seyval Blanc Muscta i Hibernal. Wino charakterne, o niezłej kwasowości i aromatach owocowych, muszkatułowych i ziołowych. Wino znakomicie pasujące do letniej sałatki, nawet takiej z serami np. pleśniowymi, albo nawet do picia solo.

Ma-Fo 2014 to kupaż Marechal Foch oraz Leon Millot 50. Wino w nosie zaskakuje nutami jeżyny – aromaty są głębokie i pięknie zaokrąglone. W ustach głęboki ciemny owoc niewielkimi nutami tanicznymi i niska kwasowością. Wino znakomicie komponowałoby się do dowolnych dań z dziczyzny przyrządzonymi z borówkami czy żurawiną.

 

Oba wina z Winnicy Płochockich zaskakują swoją dojrzałością i klasą . Warto o nich pamiętać w czasie przygotowania niecodziennych potraw – mogą stanowić znakomity punkt uroczystego posiłku.

 

Advertisements
Wina od Płochockich

One thought on “Wina od Płochockich

  1. […] Przed Świętami mamy wysyp wszelkiego rodzaju poradników dotyczących organizacji Wigilii, potraw czy trunków. Nie przyłączając się do tego chóru chciałem złożyć deklarację, że na Wigilię na stole pojawią się polskie wina. Konkretnie – z Winnicy Płochockich. Konkretnie Valmus i Ma-Fo. Z przekonaniem, że te wina znakomicie będą współgrać z polskimi potrawami. Kto chętny może ich opisy znaleźć tu. […]

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s