Cuvée Tralala Côtes du Rhône

Ponoć francuski tekst “tralala” to odpowiedź na banialuki adwersarza. Na pewno jest to ładniejsza odpowiedź, niż te, które często spotykamy dziś na warszawskiej ulicy. Czy tralala może być nazwą wina? I do tego bardzo smacznego?

Wczorajsza degustacja 13 win w Vins de France pokazała, że ekipa francuska jest mocna nie tylko w piłce nożnej. Reprezentacja była głównie z Burgundii i Prowansji, a kilka etykiet zdecydowanie zapadło w mojej pamięci. Cuvée Tralala Côtes du Rhône zdecydowanie zapadło w mojej pamięci, choć nie należało do najdroższych.

Tralala to czerwone wino od Domaine Saint-Roch – niewielkiego producenta z miejscowości Beaumes de Venis u podnoża gór Dentelles de Montmirail oraz Mont Ventoux. Wino jest kupażem dwóch szczepów – 50% i 50% Grenache Syrah – jak widać producent nie decyduje się na klasycznego towarzysza – Mourvedre.

Wino charakteryzuje się głębokim, purpurowym kolorem z nutami amarantu. Ciało pełne i głębokie z lekkimi łezkami na brzegach kieliszka. W nosie wino daje mocno owocowe, choć zrównoważone nuty. W ustach wino pełne i obfite, choć jednocześnie zaokrąglone. Zarówno w nosie jak i w ustach dominują nuty dojrzałych czerwonych owoców, co z lekko pieprznym finałem daje znakomity efekt głębi dla wina.

Przyznaję się, że wina z Côtes du Rhône należą do moich ulubionych. Nawet te z niższej półki są zazwyczaj bardzo pijalne. Tu mamy wino zdecydowanie bogatsze i pełniejsze, znakomicie nadające się na długie biesiady lub indywidualną kontemplację.

Wino dostępne w vinsdefrance.pl.

CdR.JPG

Advertisements
Cuvée Tralala Côtes du Rhône

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s