Gevelli Dynasty Naperauli

Gevelli to polsko-gruzińska spółka produkująca wina do sprzedaży bezpośtedniej i poprzez HORECA od zeszłego roku wchodząca na rynek polski. Winnica Gevelli Wine & Vineyards jest położona dolinie Alazani, a aktualna produkcja win z pierwotnych 4 ha ma być systematycznie powiększana poprzez nowe nasady na areale do 40 ha.Więcej na temat Gevelli pisałem w swoim poście tutaj.

Gevelli Dynsaty Naperauli to wino ze szczepu Saperavi, z ręcznie zbieranych i wyselekcjonowanych winogron. Temu, jak i klimatowi doliny w Napareuli AOC zawdzięcza swa wysoką jakość i walory smakowe. Przeznaczone jest głównie do kanału HORECA, ale dostępne jest również w wybranych sklepach z winami.

Wino ma niezwykłą ciemnoczerwoną barwę z przebłyskami amarantu. Ciało raczej skondensowane, solidne. W nosie mocno owocowe, choć jednocześnie orzeźwiające – dominują nuty czerwonych owoców oraz owoców leśnych. W ustach nadal dominuje owoc, choć już mocno zaokrąglony, finisz to miękkie taniny.

Wino w całości jest niezwykle eleganckie, znakomicie pasujące do przyjęcia, na którym są serwowane potrawy mięsne o delikatnych smakach jak pierś kaczki z tarniną. Ze względu na swoją delikatnością spokojnie można je również pić solo.

Advertisements
Gevelli Dynasty Naperauli

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s