Resso Garnacha Blanco

Kolejna fala upałów atakuje polskie miasta, a mieszkańcy starają się ją na wszelkie sposoby odeprzeć. Oprócz klasycznych metod jak kąpiele, lody i masowe użycie klimatyzacji (jeśli się ją ma) warto zastanowić się nad zmianą diety. W tym również napojów. Bo wina białe i różowe są znakomity sposobem na ochłodę organizmu w czasie upałów, a szczególnie na dostarczanie mikroelementów do organizmu.

Dbając o organizm zakupiłem w Winestory na warszawskim Ursynowie promowane wino Resso Garnacha Blanco. Wina tego szczepu w wersji francuskiej i w Bag-in-Box miałem okazję już degustować tego lata (opisałem to tutaj), ale wino z Katalonii, położonej bardziej na południe niż francuskie Ardèche, mogło być znacznie cięższe. I tu się rozczarowałem.

Resso Garnacha Blanco to wino zdecydowanie na okres wakacyjny. Stosunkowo lekkie ciało, w kolorze jasna słomka. W nosie mocne nuty kwiatowe, nieco jabłka i gruszki. W ustach ładnie zbalansowane – niska kwasowość jest uzupełniana przez odrobinę cukru resztkowego – mocny owoc dominuje w ustach. Długość smaku w ustach średnia.

Wino nie piłem mocno schłodzone i to był błąd. Warto zejść z temperaturą do ok 11-12 stopni Celsjusza – takie wino w tych warunkach powinno smakować zachowując jednocześnie walory smakowe.

Wino dobre. Zakup własny w Winestory.

Jerzy Moskała

Advertisements
Resso Garnacha Blanco

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s