Ca’ Boscari Negroamaro – Primitivo Salento IGT

Lato ostatnio zaczyna przypominać temperaturami klimat śródziemnomorski więc i wina pewnie Polacy będą spożywać coraz więcej. Ostatnio do coraz popularniejszych win sycylijskich dołączyły wina z Apulii, szczególnie święcące sukcesy rynkowe Primitivo z Salento. Ale przecież nie samym Primitivo człowiek żyje (i je pije), warto zwrócić uwagę na inne szczepy jak Negroamaro, czy wręcz ich kupaże. W moje ręce wpadło wino dość charakterystyczne dla regionu Apulii – kupaż Negroamaro z Primitivo.

Ca’ Boscari Negroamaro – Primitivo Salento IGT to wino raczej na wieczorne, pokolacyjne raczenie się tym trunkiem. Wino o bogatym ciele, głębokim kolorze o fioletowych przebłyskach. W nosie mocne nuty owocowe, głównie czerwonych dojrzałych owoców, oraz pieprzu. W ustach bogate, dżemowe, zaokrąglone i z niską kwasowością. Finał lekko pieprzny, komponujący się z nosem w mocną całość.

Trudno dobrać potrawę do takich win – zdecydowanie deska serów, choć ja bym pomyślał o owocach – winogrona, kwaskowe śliwki. Dobrym pomysłem byłaby również gorzka czekolada, zatem raczej wino na deser.

Źródło: wino otrzymane w prezencie. Polecane.

Jerzy Moskała

Advertisements
Ca’ Boscari Negroamaro – Primitivo Salento IGT

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s