Albariño Sentidiño i Viento de Invierno Mencia czyli o wolności w blogowaniu

De gustibus non est disputandum – taką sentencję ułożyli Rzymianie, a że pili oni wino również do niego powinna się odnosić. Trudno każdego winić za jego smak (lub jego brak), ale czy nie warto bo porównywać? Otóż, jeśli chodzi o wino, (choć nie tylko) mamy do czynienia z dokładnie takim samym efektem, choć wielu jest winnych mistrzów (arbiter elegantiarum, by użyć ponownie łacińskiego określenia), zarówno tych w certyfikatami, jak i bez.Jednym mogą konkretne butelki smakować – innym nie podchodzą. Zależy od predyspozycji, klimatu, jedzenia, pory dnia, a czasem chwilowego kaprysu. No i oczywiście liczby wcześniej wypitych butelek.

Jakby na potwierdzenie tego prosty przykład: Lidl wysłał do wybranych blogerów butelki win z aktualnej iberyjskiej oferty tego dyskonta. Albariño Sentidiño i Viento de Invierno Mencia. Skąd o tym wiem? Bo blogerzy przez weekend przygotowali posty na ich temat. Są to Królestwo garów, Wino pod lupą oraz Wine trip into your soul. Zaskoczyła mnie tak wielka różnorodność opinii na temat tych win, ale już po chwili przypomniałem sobie: De gustibus non est disputandum. No to w końcu i ja sobie zdegustuję wino ze szczepu Mencia. I opiszę. No bo kto blogerowi zabroni?

Jerzy Moskała

P.S. Zobaczymy, co napisze o tych winach Zdegustowany.

 

 

 

 

Advertisements
Albariño Sentidiño i Viento de Invierno Mencia czyli o wolności w blogowaniu

2 thoughts on “Albariño Sentidiño i Viento de Invierno Mencia czyli o wolności w blogowaniu

    1. Michał. Według mnie o gustach się nie dyskutuje. To tak jakby dyskutować, dlaczego wolisz blondynki od brunetek. Dlatego wolę dyskusję nad poszczególnymi winami, niż nad tym, dlaczego konkretne lubisz lub nie. A komunikacja nie ma nic do tego.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s