Vina Laguna Malvazija 2015

Lato się kończy, więc należy spieszyć się z degustowaniem win białych i różowych, bo kiedy, jak nie w lecie, najlepiej się je pija. Ja od jakiś 2 lat stwierdzam zainteresowanie winami ze szczepu Malvasia, choć mniej może z południa Włoch, bardziej z  północy lub z Hiszpanii. Gdy w Biedronce pojawiło się wino z tego szczepu, acz wytworzone w Chorwacji, długi czas zastanawiałem się nad jego kupnem wątpić, czy akurat z Chorwacji wino z tego szczepu będzie interesujące. I tu miła niespodzianka – jest interesujące. Choć może nie dla każdego.

Wino lekko schłodzone w upalny letni dzień posłużyło jako aperitif przed obiadem. Pierwsze wrażenie – suknia raczej jasna i dość lekka. Za to aromaty już całkiem całkiem – owoce, kwiaty – pełnia lata. W ustach owocowość, całkiem dobrze wyważona, nieco kwasowości. Ciekawy jest finisz – lekka goryczka nieco kojarząca się z grejpfrutem.

W sumie wino niezłe na aperitif, acz i do potraw jak znalazł. Ja bym je zaserwował do pstrąga z grilla z warzywami. Albo może jeszcze do owoców morza np. sałatki z kalmarów, bo ryby morskie mogą być już dla tego wina za ciężkie.

 

Wino dostępne w Biedronce. Zakup własny. Wino polecane.

Jerzy Moskała

Advertisements
Vina Laguna Malvazija 2015

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s