Saint Paul Fitou Terroir La Baume 2011

Kolejne wino z 6win.pl od producenta Saint Paul to wino z 2011 roku produkowane w AOP Fitou. Ten region Langwedocji jest pierwszym langwedockim regionem wyróżnionym własnym AOP (w 1948). W części północnej apelacji, gdzie dominują gleby łupkowe, głównymi uprawami są wina ze szczepów Carignan, Grenache i Syrah. Wszystkie te trzy szczepy są odzwierciedlone w Saint Paul Fitou Terroir La Baume 2011, choć ich proporcje nie są ujawnione.

Wino, w porównaniu z innym winem z Langwedocji, czyli Côtes du Roussillon Villages Terroir La Baume, opisanym wcześniej, jest winem dużo delikatniejszym w nosie i ustach. Szata zdecydowanie lżejsza od swego “dalekiego kuzyna”, o ciemnym rubinowym kolorze. W nosie dominują ciemne owoce – jeżyna i śliwka, nieco zapachów przypraw. W ustach zdecydowanie eleganckie, owocowy i pełne, o nieco aksamitnym smaku. Taniny dość delikatne, kwasowość niska. Finisz długi, ale dużo bardziej wybija się owoc.

 

Wino degustowałem do pieczonej gęsi i było chyba za mało wytrawne. Lepiej pasowałoby do lekkich dań warzywnych – zapiekanek warzywnych z mięsem i makaronem – niż solidnych dań z tłustym mięsem. Ale smakowo bardzo dobre,

Zakup własny w 6win,pl.

Jerzy Moskała

Advertisements
Saint Paul Fitou Terroir La Baume 2011

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s