Campobarro Crianza 2011

Campobarro Crianza 2011 to wino dostępne od jakiegoś czasu w Biedronce. Weszło w sumie dość cicho do oferty, w zasadzie poza jakimiś konkretnymi promocjami. W cenie 20 zł sytuuje się na średnim poziomie cenowym, ale największą ciekawostką jest pochodzenie tego wina ze apelacji Ribera del Guadiana.

Ribera del Guadiana (DO) to stosunkowo młoda apelacja (od 1999 roku) w południowej części Estramadury, obejmując prowincje Cáceres oraz Badajoz. Bodega San Marcos mieści się w Almendralejo, w regionie Badajoz. Sama firma powstała w roku 1980 na obszarze Tierra de Barros, w południowej części Badajoz. Campobarro Crianza 2011 to jedno z ich podstawowych win, wytworzonych w 100% ze szczepu Tempranillo. Następnie wino było starzone w beczkach  z dębu amerykańskiego przez 10 miesięcy oraz 11 miesięcy w butelkach. W praktyce dłużej, bo od tego czasu w butelkach przebywało jeszcze 3 lata.

Wino w kolorze rubinowym o średniej intensywności. W nosie nuty owoców leśnych – jagód – oraz korzennej wiśni oraz wanilii i cynamonu (to ta amerykańska beczka). W ustach dość intensywny owoc, dla odmiany czerwony, finisz średnio długi, taniczny, taniny raczej zmiękczone. Kwasowość niezbyt wysoka, choć wino pochodzące z niezwykle gorącej części Hiszpanii nie ma cech “dżemowatych”.

Wino w mojej ocenie niezłe, szczególnie przy tej cenie. W zasadzie do wypicia i to najlepiej z jakąś mięsno-warzywną potrawką. Zakup własny w Biedronce.

Jerzy Moskała

Advertisements
Campobarro Crianza 2011

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s