T jak Torres

Zazwyczaj kupowane i opisywane wina mają etykiety większych lub mniejszych producentów wina. Poprzez system apelacji oraz informacje zawarte na butelkach jesteśmy w stanie przewidywać smak i zapach wina, jego jakość. Ale wino to również biznes i jak w innymi biznesie pojawia tendencja do budowania marki produktu, jego „brandu”.

Torres to znany miłośnikom win oraz winiaków producent napojów z hiszpańskiej Katalonii. Jego wina i winiaki goszczą na półkach sklepów, supermarketów, czasem dyskontów, gwarantując jakość za rozsądną cenę. Miguel Torres S.A. to olbrzymia firma, która rozszerzania swoje wpływy poza Hiszpanię i Europę na skalę globalną.

Sangre de Toro 2015 to czerwone wino z Katalonii wyprodukowane z szczepów Garnacha i Cariñena. Sangre de Toro to po polsku bycza krew – nie powinno to jednak kojarzyć się z Egri Bikaver – wina są zupełnie różne. Wino dojrzewało 6 miesięcy w beczkach z dębu amerykańskiego.

Wino o ciemnowiśniowym kolorze. W nosie świeże i intensywne aromaty czerwonych owoców, wyraźnie też na początku wyczuwalny alkohol. W ustach świeże, wyraziste smak owoców zbalansowany z kwasowością, finisz z miękkimi taninami. Wino aksamitne na podniebieniu.

Jak na podstawowe wino produkcji masowej jest całkiem smaczne. Znakomicie pasowałoby do gulaszu lub zapiekanki mięsnej z papryką, bakłażanem i innymi warzywami.

Wino dobre. Zakup własny w Żabce.

Jerzy Moskała

Advertisements
T jak Torres

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s