Errata R jak Reserva

Campo Viejo to marka należąca do koncernu Pernod Ricard. Po wspólną nazwą Bodegas Campo Viejo kryją się wytwórnie zlokalizowane w regionie Rioja, produkujące wina w kilku etykietach. Wino Joven (opis wina tutaj), Crianza, Reserva i Gran Reserva oraz wino białe. Oprócz Crianzy wszystkie te wina są dostępne na rynku polskim.

Campo Viejo Rioja Reserva 2011 to kupaż szczepów Tempranillo (85%), Graciano (10%) i Mazuelo (5%). Wino dojrzewało przez 18 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego (pół na pół) oraz przez 18 miesięcy w butelkach. Wino jest średniej budowy o ciemnej, rubinowej barwie. Ceglaste przebłyski w barwie świadczą, że wino osiągnęło już swą dojrzałość i jest gotowe do spożycia. W nosie wino intensywnie owocowe. Dominują owoce leśne i dojrzałe śliwki. Obecne są też nuty wanilii i dymne – świadczy to o umiejętnym użyciu beczki w procesie dojrzewania. W ustach wino owocowe, dobra kwasowość, taniny dość delikatne. Finisz długi i przyjemnie zaokrąglony.

Wino znakomicie nadawałoby się do serów i wędlin. Być może do lżejszych dań z mięsem. Degustowałem do spaghetti alla bolognese i sprawdziło się znakomicie.

Wino bardzo dobre. Otrzymane od producenta.

Jerzy Moskała

 

Advertisements
Errata R jak Reserva

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s