Errata G jak Gran Reserva

Choć Campo Viejo to produkty wielkiego koncernu trudno zarzucić ich winom tendencję oszczędzania kosztem jakości. Zarówno Campo Viejo Tempranillo, jak i Campo Viejo Reserva to wina bardzo mocno przemyślane i wytworzone w sposób, któremu nic nie można zarzucić. No może tylko to, że są za doskonałe a w ich smaku i zapachu trudno znaleźć nutki szaleństwa.

Campo Viejo Rioja Gran Reserva to kupaż szczepów Tempranillo (85%), Graciano (10%) i Mazuelo (5%). Wino dojrzewało przez 18 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego (80/20) oraz przez 18 miesięcy w butelkach. Wino jest niezłej budowy o prawie czarnej, rubinowej barwie. W nosie wino delikatne i potrzebujące czasu, by się otworzyć (wskazana dekantacja). Dominują owoce leśne – jeżyny, jagody i dojrzałe śliwki. W ustach wino dojrzałe, owocowe, kwasowość występuje, choć nie narzuca ona konieczności jedzenia. Finisz długi z nutami kawy i czekolady.

Wino znakomicie nadaje się jako wino kontemplacyjne. Ale można również pić do jedzenia – jak ja do cheddara i oliwek. Sprawdziłoby się też do zapiekanek warzywno mięsnych.

Wino bardzo dobre. Otrzymane od producenta.

Jerzy Moskała

Advertisements
Errata G jak Gran Reserva

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s