Jean Loron Bourgnone 2014

Burgundy to wina posiadające światową markę. Obok win z Bordeaux stanowią często niedościgły wzór dla winiarzy z innych regionów Starego i Nowego Świata. Pinot Noir daje w Burgundii wina charakterystyczne, o wyrazistym i złożonym smaku, najczęściej znakomite. Stąd picie burgundów jest dla winnych entuzjastów marzeniem, często trudnym do spełnienia ze względu na bariery finansowe. Choć i w Burgundii można znaleźć wina na nieco mniej zasobną kieszeń, a wskazujące na możliwości jakościowe win tam produkowanych.

Jean Loron Bourgnone 2014 to kolejny produkt firmy oferującej wina głównie z regionów Beaujolais Burgundii. W 100% wytworzony ze szczepu Pinot Noir wino uwodzi znakomitym zapachem truskawek, poziomek, czarnej porzeczki i nut leśnych. Bukiet jest tak imponujący, że wino można śmiało wąchać i wąchać. Suknia typowa dla Pinot Noir – jasnoczerwona z butami rubinowymi. W ustach wino daje paletę smaków owocowych, stosunkowo niedużą jak na burgundy kwasowość i długi, taniczny finał. Choć taniny nie są w tym winie przesadzone.

Wino zdecydowanie pasuje do wołowiny, głównie słynnego boeuf bourguignon, ale też do jagnięciny, kaczki, czy wreszcie do serów. Można rozważyć też konsumpcję wina solo, ze względu na znakomitą pijalność tego wina, ale jego taniczność i tak skłoni nas prędzej czy później do sięgnięcia po deskę serów.

Wino bardzo polecane. Wino dostępne w Składzie Wina Fort Okęcie – winnice.eu.

Jerzy Moskała

Advertisements
Jean Loron Bourgnone 2014

One thought on “Jean Loron Bourgnone 2014

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s