Leteo Crianza 2014

Jest rzeczą ujmującą, jak wina z regionu Rioja potrafią utrzymywać standardy. Wybierając Rioja Crianza można z dużym prawdopodobieństwem spodziewać się charakterystycznych dla tej apelacji i typu wina nut zapachowych i smakowych. Czy to źle czy dobrze – nie mnie to oceniać, ale po raz kolejny dość popularna Rioja Crianza trzyma poziom. A dla mnie to dobrze.

Leteo Crianza 2014 to dość popularny produkt z Rioja. Produkowany w Bodegas Heredad Aduna jest winem o intensywnym czerwonym kolorze z nutkami granatu. W nosie intensywne i dojrzałe czerwone owoce – dominuje wiśnia – dodatkowo lekkie nuty beczkowe – wanilia, palone drewno i lukrecja. W ustach wino nadal mocno owocowe, ze średnią kwasowością i solidnymi taninami. Finał dość długi, taniczny, pokazujący, że wino, mimo mocnej owocowości, znakomicie odnajdzie się przy serwowaniu do potraw. Głównie do dojrzewających serów i zapiekanek.

To solidne wino dla tych, którzy wiedzą czego szukają i liczą na klasyczne smaki Crianzy z Rioja. Nie ma tu żadnych eksperymentów – solidna rzemieślnicza robota. Dość uniwersalna, bo wino to można z powodzeniem pić solo.

Wino dobre. Dostępne w Przystanek Wino/Paryska 28.

Jerzy Moskała

IMG_8932.JPG

Advertisements
Leteo Crianza 2014

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s