Paço do Monsul Douro Tinto 2015

Biedronka wprowadzając wina z Portugalii i Hiszpanii wraca do winnych korzeni. Wygląda, że właśnie te rynki dyskont ma najlepiej znane i właśnie tamtejsza oferta trafiając na polskie stoły może się okazać najciekawsza.

Quinta do Vallado Douro Paço do Monsul Tinto 2015 to wino od znanego producenta Vallado i prezentuje poziom “najniższej półki”. Akurat to nie powinno klientów od tego wina odstraszać. Ani również to, że wino to było dostępne w ofercie Biedronki od lat.

Wino wino charakteryzuje się kolorem mocnej czerwieni i jest dość skoncentrowane. Zapach wino dość owocowy, choć dochodzą nuty mineralne – lekko granitowe i słone – tak charakterystyczne dla regionu Douro. W smaku nadal wyraźna owocowość, niezła kwasowość i pieprzny finał. Wino jest średnio taniczne, dużo za to elementów smakowych mineralnych (granitowych) i pieprznych.

Rocznik 2015 preznetuje się znacznie lepiej od poprzednich roczników tego wina. Jeśli dodać do tego, że cena wina lekko spadła (15 zł), to naprawdę niezły zakup.

Wino dobre. Zakup własny w Biedronce.

Jerzy Moskała

Advertisements
Paço do Monsul Douro Tinto 2015

One thought on “Paço do Monsul Douro Tinto 2015

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s