Dyskontowe oferta na polowania winopijców

To już się chyba zrobiła jakaś “nowa świecka tradycja”, że w sierpniu dyskonty urządzają przeceny na wina i możliwe jest zakup przynajmniej części z nich w niższych cenach. Od poniedziałku i wtorku Biedronka ruszyła z promocjami – win starych i znanych, w niższych cenach, Lidl win z wcześniejszych dostaw jako przeceny. Dyskonty jak widać bardziej działaja w kierunku “czyszczenia półek”, choć różnymi metodami.

Bez względu na to, czy takie “czyszczenie magazynów” jest mniej lub bardziej zgodne polityką firm czy ich bieżącą taktyką klienci mają szanse na upolowanie wina dla siebie w cenie o ok. 25% niższej niż dotąd. Fakt, że nie całość oferty objęta jest promocjami/przecenami, ale i tu można znaleźć smakowite kąski:
Lidl – Château Fonroque Saint-Émilion Grand Cru Classé 2012, czyli wino, które pierwotnie można było kupić za 99 zł po dwóch obniżkach pojawiło się w cenie 29,90. Warto? Pewnie tak. W Lidlu można też dostać wina z niskiej półki np. Fischer Balatonmelléki Zweigelt 2015 za 11 zł. To akurat niska przecena, ale wino warte swojej ceny np. dla codziennego picia (dla zdrowia rzecz jasna).

W Biedronce podobnie – szerszy wachlarz win przecenionych o ok. 25% np. Pegoes Syrah dostępny za 12 zł (opisany tutaj). Oczywiście dla tych, którzy pijają portugalskie produkty z Setubal.

W sumie czas ciekawy, choć trzeba z zakupami uważać, bo może się okazać, że towar zamiast w magazynach dyskontów zalegać będzie w naszych piwniczkach. Ale mimo wszystko warto.

UWAGA! W różnych sklepach mogą być różne ceny tych samych win. Warto więc szukać i porównywać ceny poszczególnych etykiet.

Jerzy Moskała

Advertisements
Dyskontowe oferta na polowania winopijców

2 thoughts on “Dyskontowe oferta na polowania winopijców

 1. Darek says:

  Witam,
  Lidl – Château Fonroque Saint-Émilion Grand Cru Classé 2012, czyli wino, które pierwotnie można było kupić za 99 zł po dwóch obniżkach pojawiło się w cenie 29,90….
  tanioooooo, ja widziałem po 59.90 dlatego kupiłem kilka..
  Pozdrawiam,
  Darek
  Gdzie ten Lidl, dokupię 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s