Castillo de Fuente Macabeo Chardonnay 2016

Otwarcie sklepu Intermarche na warszawskim Ursynowie przyprawiło zapewne konkurentów tej firmy o ból głowy, mnie zaś stworzyło możliwość zapoznania się z winami od tego sprzedawcy. W sumie zaskoczenia wielkiego nie było – podobnie jak więksi francuscy bracia marka ta oferuje zestaw win dość klasyczny, choć ze względu na skalę raczej pomniejszony. Mamy tu głównie wina francuskie, ale też hiszpańskie czy z Nowego Świata. Wybór padł na Castillo de Fuente Macabeo Chardonnay 2016 z regionu Valencia – wino białe, lekkie, którym chciałbym zaklinać lato, by jeszcze pozostało.

IMG_9842.JPG

Wino jest zapakowane w klasyczną butelkę typu burgundzkiego, opalizowaną, a zatem z założeniem przechowywania. Co raczej w przypadku tego wina nie jest chyba do końca intencją producenta. Kolor jasnożółty i dość lekkie. W zapachu aromaty jabłka i gruszki, dość przyjemne i orzeźwiające. W smaku mocno kwasowe (o dziwo – przecież to wino z regionu Valencia), w połączeniu z owocowością.

Wino raczej do konsumpcji niż picia solo. Lekkie sałatki w połączeniu z tym winem na lunch to moim zdaniem świetny pomysł. Można serwować jako aperitif, choć kwasowość dość dominuje nad owocowością, co przy większej ilości wina aż prosi się o coś do zakąszenia.

 

Wino niezłe, szczególnie jak na cenę. Zakup własny w Intermarche. Cena 14 zł.

Jerzy Moskała

Advertisements
Castillo de Fuente Macabeo Chardonnay 2016

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s