Adega Cooperativa do Cartaxo Barbeitos Collection Tinto 2015 Tejo

Jakże silny jest wpływ niektórych serwisów społecznościowych w sprzedaży win mogą się przekonać sprzedawcy w czasie różnego rodzaju akcji i promocji. Widok biegających wśród regałów klientów z wydrukami polecanych win staje się coraz częstszą sytuacją obserwowaną w sklepach. Choć ich wpływ czasami nie do końca działa – bo klienci czasem i tak wiedzą swoje.

Przykładem jest to wino z Barbeitos – produkt z Portugalii całkiem ostro potraktowany przez wiodący serwis winiarski. Mimo tych cen dość spora sprzedaż tego trunku zainteresowała moją skromną osobę, by zweryfikować, jakie w istocie to wino jest.

Wino o bardzo silnej koncentracji i wyjątkowo ciemnym kolorze. W zapachu dominują nuty ciemnych owoców o koncentracji dżemu i alkohol – w końcu jest go 14%. W smaku wino o mocnych nutach owoców, dużej kwasowości i nutach alkoholowych. Średnie w długości o miękkich taninach.

Wino do wybitnych nie należy, w sumie mocno rozczarowujące. Choć może się spodobać rodakom – dość tanie, mocno ekstraktywne i raczej z tych mocniejszych.

Wino z gatunku – można wypić. Zakup własny w Auchan.

Jerzy Moskała

Advertisements
Adega Cooperativa do Cartaxo Barbeitos Collection Tinto 2015 Tejo

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s