Kieliszek Schott Zwiesel Taste

Czy opakowanie ma znaczenie? Spytajcie o to współczesne młode dziewczęta, które kierują się w ocenach swoich rówieśników głównie ich wyglądem i ubiorem. A przecież niby liczy się wnętrze… To oczywiście przewrotne porównanie, bo bardzo często w odniesieniu do wina skupiamy się na samym napoju, a liczy się nie tylko zawartość, ale i szkło, w jakim jest podane i wypijane – to często całość oprawy. Stąd wielu z nas śmiejąc się z nadęcia formalnych degustacji w skrycie ducha marzy o tym, by wina próbować z eleganckich kieliszków najlepiej serwowane z pasującymi potrawami. A kieliszków, ich rodzajów, typów i producentów jest coraz więcej, gdyż biznes winny idzie w kierunku coraz lepszych i różnorodnych naczyń do delektowania się tym trunkiem.

Schott Zwiesel jest jednym z wiodących producentów szkła do serwowania i konsumpcji wina: kieliszków, szklanek i dekanterów. Są one wykonywane z bezołowiowego szkła kryształowego Tristan Crystal.  Niemiecki producent opatentował nową kryształową masę szklarską nowej generacji bez związków ołowiu i baru dającą wspaniałą przejrzystość, błysk i wyjątkową odporność na zarysowania i wyszczerbienia podczas mycia w zmywarkach.

W moje ręce wpadł komplet takich kieliszków z linii o nazwie Taste, które zostały zaprojektowane do picia białego wina spokojnego. Wykorzystałem te kieliszki do degustacji wina Paul Buisse Clos des Ronceveaux Sauvignon Blanc Touraine 2016, dostępnego w ofercie WinnicaLidla.pl.

Kieliszki są lekkie, ładnie przycięte, z przyjemnym diamentowym pobłyskiem. W świetle sztucznym blask staje się dość intensywny, ale nie przeszkadza to w ocenie koloru wina. Kształt pozwala na przyjemne rozchodzenie się wina po powierzchni i miło kumuluje aromaty. Kieliszki robią bardzo profesjonalne wrażenie.

Może dlatego Sauvignon Blanc wypadł bardzo przyjemnie ujawniając swoje klasyczne cechy: nuty cytrusowe oraz lekko trawiaste, lekką owocowość ze sporą kwasowością. Tak klasyczne wino do konsumpcji znalazło się parze z sałatką z łososiem (do czego pasowało), a następnie z kozim serkiem (do czego jeszcze lepiej pasowało).

Decyzja jest więc jasna: taste it!

Kieliszki otrzymane na V Zlocie Blogosfery organizowanym przez Winicjatywę. Wino przekazała WinnicaLidla.

Jerzy Moskała

Advertisements
Kieliszek Schott Zwiesel Taste

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s