Château Canteloudette Entre-Deux-Mers Blanc 2017

Wina z Bordeaux w pierwszym odruchu kojarzą się z winami czerwonymi. Bo w końcu wszystkie znane apelacje château w liczbie mnogiej epatują butelkami z zawartością win z kombinacji cabernet sauvignon, merlot, cabernet franc oraz innymi mniej popularnymi szczepami.

Ale obok win czerwonych w Bordeaux produkowane są wina białe, mające swoja renomę, choć nie aż tak znane jak starsi, czerwoni bracia. Produkowane głównie w regionie Entre-Deux-Mers maja swoich wielbicieli i stanowią ważną kategorię produkowanych win.

Château Canteloudette Entre-Deux-Mers Blanc 2017 to wino własnie z tego regionu. Dość klasyczne połączenie dla win z tego regionu: szczepy semillon, sauvignon blanc oraz muscadelle dało wino o jasnym, wręcz bardzo jasnym kolorze. W zapachu dominują nuty cytrusowe, przechodzące w limonkę oraz białych kwiatów. W smaku głównie dominuje kwasowość, choć nuty dojrzałych grejpfrutów również są obecne. Wino całkiem długie i zdecydowanie gastronomiczne.

Serwowane do pieczonej dorady z warzywami sprawdziło się nieźle, ale dużo lepiej współgrało z halibutem. To jednak wino do tłustszych ryb, bo kwasowość wina spokojnie radzi sobie z takimi daniami.

Wino dobre, dostępne w Skład Win Fort Okęcie/winnice.eu.

Jerzy Moskała

Château Canteloudette Entre-Deux-Mers Blanc 2017 – © Jerzy Moskała
Advertisement
Château Canteloudette Entre-Deux-Mers Blanc 2017

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s