Quinta do Margarido Colheita Seleccionada 2015

Jeśli dziś środa to wino z Portugalii…

… i nadal wina z regionu Dão, regionu dającego nam wina mniej znane niż Douro, czy choćby nawet Tejo, ale niezwykle ciekawych. Tym razem wino colheita seleccionada – oznaczenie analogiczne jak selected harvest z tym, że po portugalsku. A oznacza ni mniej ni więcej jak wina o podwyższonych cechach organoleptycznych w danym roczniku w porównaniu do innych roczników. Można by w skrócie napisać Najlepszy rok!

Quinta do Margarido Colheita Seleccionada 2015

Wino wyprodukowane z przez winemakera Carlos Mendes Ferreira z gron odmian alfrocheiro, jaen, tinta roriz oraz touriga nacional. Mozna rzec – klasyka blendu szczepów z Dão. Wino dojrzewało przez 9 miesięcy w używanych beczkach z dębu amerykańskiego francuskiego. Efekt?

Wino eleganckie o aromatach dojrzałych ciemnych owoców oraz lekkimi nutami dębiny. W ustach mocne aromaty dojrzałych owoców, ale niestety kwasowość już nie tak ciekawa. Męcząca i w odbiorze nieco sztuczna. Taniny miękkie, zintegrowane. Całość robiłaby przyjemne wrażenie, gdyby nie ta sztuczna kwasowość.

Wino towarzyszyło chyba najbardziej polskiemu z dań niedzielnych: kotlet schabowy z ziemniakami i młoda kapustą. I trzeba rzec – było dobrze. Wino nieźle pasuje do wieprzowiny, ale jako całość wypada średnio.

Wino przeciętne. Zakup własny.

Jerzy Moskała

Quinta do Margarido Colheita Seleccionada 2015

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s