Andreas Oster Weinkeller Silvaner Grauer Burgunder Rheinhessen 2019

Choć winami z dyskontów czytelnicy mogą już być nieco znudzeni, ale pisząc tego posta wyszedłem z założenia, że nawet wina z dolnej półki – acz interesujące – warte są wzmianki na blogach winiarskich – tym razem wino z Aldi. Choć ta sieć, całkiem popularna w Niemczech, nie może pochwalić się w Polsce winami konkurencyjnymi do Lidla czy Biedronki, ale nawet w takim miejscu trafiła się interesująca etykieta.

Andreas Oster Weinkeller Silvaner Grauer Burgunder Rheinhessen 2019

Wino za 14 zł może budzić wątpliwości swoją jakością. Do tego kupaż silvanera – szczepu dającego wina zwiewne jak lekki wiosenny poranek, oraz grauburgundera czyli pinot gris – dające wina dużo poważniejsze – nie rokowało sukcesu. Ale wyszło całkiem nieźle: wino wytrawne bez wyczuwalnego cukru restkowego, w zapachu mocne aromaty gruszek i jabłek z dodatkiem koszonej łąki. W smaku balans owocowości i kwasowości, acz na wysokich rejestrach (trochę przypominających rieslinga), ale całkiem akceptowalnych, finisz dość prosty, owocowy. Ale czegóż tu żądać za tak śmieszną w sumie cenę?

Ostatnią zaleta jest poziom alkoholu w tym winie. Tak, 11,5% w białym winie jest zaletą, bo wino nie jest przecież napojem do odurzania się procentami, tylko, w tym przypadku, przyjemnym aperitifem w gorący letni dzień. A to wino mocno schłodzone do tego służy.

Wino dobre w swojej cenie. Zakup własny.

Jerzy Moskała

Andreas Oster Weinkeller Silvaner Grauer Burgunder Rheinhessen 2019

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s