Quinta dos Carvalhais Duque de Viseu 2018

Jeśli dziś środa …

… to wino z Portugalii. Tym razem z Dão, wino czerwone i raczej z linii budżetowej. Wino, które również nieco odstaje swoją stylistyką od wielu win opisywanych przeze mnie na tych stronach, bo wino to bardziej przypomina produkty regionów Alentejo czy Península de Setúbal niż właśnie. Ale co to za wino?

Quinta dos Carvalhais Duque de Viseu 2018

Quinta dos Carvalhais Duque de Viseu 2018 to wino wyprodukowane przez winemakera Manuela Vieira z odmian touriga nacional, tinta roriz oraz jaen. A zatem klasyka. Wino w części dojrzewało w używanych dębowych beczkach przez 12 miesięcy, pozostała cześć w stalowych tankach.

W efekcie uzyskano wino o rubinowym kolorze, sporej koncentracji, mocnych aromatach leśnych owoców i fiołków w zapachu oraz dżemowatych aromatach w smaku. Fakt, taniny są zintegrowane i całość jest zbalansowana, ale miałem wrażenie, że to wino znalazło się w tym regionie przypadkiem. Głównie przez niską kwasowość.

W sumie na rynku polskim pewnie by się spodobało, ale trudno w nim szukać głębi. Dość uniwersalne i do serów i do różnych rodzajów mięs, a nawet na posiedzenie wieczorem na tarasie. Dla tych miłośników cięższych win.

Wino przeciętne. Zakup własny.

Jerzy Moskała

Quinta dos Carvalhais Duque de Viseu 2018

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s