Quinta do Penedo Dão 2016

Quinta do Penedo to jedna z marek producenta Cave Messias, którego wino Quinta do Valdoeiro miałem okazję opisać tutaj. Sama posiadłość Quinta do Penedo oferuję przede wszystkim nocleg i wyżywienie, jest więc ciekawym miejscem dla wszystkich miłośników enoturystyki i kuchni portugalskiej. Dla tych zaś, którzy nie należą do fanów solonych i suszonych ryb dobra wiadomość: ni tylko samo bacalhau jest tam serwowane. Dziś wino raczej do potraw mięsnych lub warzywnych – czerwone.

Quinta do Penedo Dão 2016

Czerwone Quinta do Penedo Dão 2016 to wino wytworzone z odmian touriga nacional (70%) oraz alfrocheiro (30%) przez winemakera João Soares. Do produkcji zastosowano tradycyjne granitowe zbiorniki. Powrót do tradycji daje często ciekawe efekty i tak jest w tym przypadku. Wino w kolorze głęboko rubinowym daje przyjemne aromaty czerwonych i leśnych owoców. W smaku wyraźna koncentracja, świeża kwasowość i długi, przyjemnie taniczny finał. Rocznik 2016 jest nieźle już zintegrowany i zbalansowany dając niezwykłą przyjemność degustacji.

Wino serwowane do smażonej wieprzowiny z warzywami sprawdziło się znakomicie. Wszelkie potrawy na bazie mięsa wieprzowego lub bakłażanów świetnie sprawdzą się z tym winem.

Wino bardzo dobre. Zakup własny.

Jerzy Moskała

Quinta do Penedo Dão 2016

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s