Quinta do Sobreiró de Cima Tras-os-Montes Reserve 2017

Wina od tego producenta zdążyły już zagościć na moim blogu, szczególnie w środy. O Quinta do Sobreiró de Cima Tras-os-Montes Reserve 2016 można przeczytać tutaj, zaś o Quinta do Sobreiró de Cima Syrah 2016 tutaj. To ciekawa propozycja win dla tych, którzy szukają interesujących produktów z mniej znanych regionów Portugalii. Tras-os-Montes zdecydowanie takim regionem jest, może dlatego, że jak sama nazwa wskazuje jest za górami (przynajmniej z perspektywy Douro, bo z perspektywy Tras-os-Montes jest zapewne odwrotnie) więc jest tu większa szansa na zakup win w dobrej relacji cena do jakości. I tak się często zdarza.

Quinta do Sobreiró de Cima Tras-os-Montes Reserve 2017

Quinta do Sobreiró de Cima Tras-os-Montes Reserve 2017 to wino wykonane z odmian touriga nacional, trincadeira i bastardo. Fermentowało w stalowych tankach, a następnie dojrzewało w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego przez 12 miesięcy. Nad całością procesu czuwał winemaker Luís Cortinhas.

W efekcie uzyskano wino o aromatach ciemnych owoców, przypraw oraz balsamicznych. W smaku mocno owocowe, ze średnią kwasowością i delikatnymi taninami. Całość przyjemnie zbalansowana, nieco hedonistyczna, ale dająca długi, przyjemny finisz.

Wino połączone z sałatką z pomidorami faszerowanymi serem feta sprawdziło się znakomicie pokazując, że nie tylko wina białe mogą być serwowane do lunchu.

Wino bardzo dobre. Zakup własny.

Jerzy Moskała

Advertisement
Quinta do Sobreiró de Cima Tras-os-Montes Reserve 2017

One thought on “Quinta do Sobreiró de Cima Tras-os-Montes Reserve 2017

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s